KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14193315
nr 1419 3315
Gunnar Persson
(1908-1975), Sverige
"Kronblom". Signerad, daterad -71,34x49, yttermått inklusive ram: 38x53, akvarell
Gunnar Persson, svensk målare född i Stockholm 1908, död 1975.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 20 september 2021
kl 19:17:20
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Gunnar Persson
Läs mer om Gunnar Persson